חסר רכיב

מרשק: חרדים יעמדו דום באזכרות בקיבוצים | קרני עם עד

20/04/2023

יזם קשר עם אנשי העמותה החרדית "איילת השחר", שעשרות מאנשיה יפקדו את הטקסים

 

בתקופה של קיטוב חברתי ועימותים בשאלה האם לאפשר לגורמים פוליטיים להשתתף בטקסי יום הזיכרון לחללי ישראל, בא יואל מרשק (גבעת השלושה) - פעיל חברתי בנושאי התיישבות, בטחון וסולידריות - בדברים עם אנשי עמותת "אילת השחר", בראשות הרב שלמה רענן המשתייכת לזרם החרדי ויחד עם הרב העלו יוזמה שקרמה עור וגידים, לפקוד ערב יום הזיכרון את הקיבוצים גבעת השלושה, נען, עינת, נצר סרני, משמר העמק ולהשתתף בטקסים.

 

מרשק: "לכל אחד מהקיבוצים הללו יגיעו כעשרים צעירים בגילאי 18-30, שחלקם לא שירת בצבא. הם באים להשתתף באזכרות ולעמוד דום, חלקם בפעם הראשונה, למשמע הצפירה. לאחר הטקס הם ייפגשו עם נציגים מכל קיבוץ כדי לשמוע על אורחות החיים בהם. זו תהיה עבורם חשיפה ראשונה לעולם שאותו הם אינם מכירים, במטרה לקרב לבבות, ובתקווה שזו תהיה תחילתה של מסורת. זאת יזמה משותפת לרב רענן ולי."

 

על אודות הזמנה או אי הזמנה של נציגי הממשלה לטקסי הזיכרון אומר מרשק, כי הוא שולל את תופעת הסרבנות כחלק מן המאבק על הדמוקרטיה. "אני נגד החרמת נציגי ממשלה ופוליטיקאים בטקסי הזיכרון. עם זאת, לא אתווכח עם משפחות שכולות שמתנגדות להשתתפות פוליטיקאים בטקסים. הייתי שותף, יחד עם אמרי רון ז"ל ועזרא רבין ז"ל, להקמת אנדרטת הקיבוצים. צר לי שגם בעניינה נקלענו לוויכוח מר."

 


עמותת "איילת השחר". המטרה לקרב לבבות (הלוגו מאתר העמותה)

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

היוזמות החברתיות

זמי בן חורין | 20/4/2023

אין ליוזמות האלו השפעה נתנת למדידה בסך הקרע בין החברה הדתית והחילונית. זה נותן לרגע הרגשה טובה שנעלמת עם סיום הטקס. צריך לפעול דרך מערכות החינוך הדתיות שלחילוניים אין כניסה אליהם.

דפים לוח אלקטרוני

נמצאו 0 תוצאות
הוספת דף
חסר רכיב