חסר רכיב

מחאה נגד המשטר בגניגר | עזרא דלומי

01/08/2023

 

ההנהלה בגניגר מינתה עצמה לוועדת איתור; נציג ציבור נבחר בהגרלה שבה זכה ... חבר הנהלה. לקבוצה של ותיקים נשבר והיא ארגנה הפגנת מחאה בתקווה שהציבור יתעורר

 

בגניגר נאבקת קבוצה של חברים ותיקים על הדמוקרטיה בקיבוץ. לפני כשנה כתבתי על כך.  מאחורי שלל טענות הם מכוונים חיציהם אל אסף רענן, גזבר הקיבוץ כבר יותר מ-30 שנה - שהפך,  לדבריהם, לחבר שהכול יישק על פיו – ולמנהל הקהילה אסף בר (הזורע). לאחרונה בהליך מוזר, שבו ההנהלה מינתה עצמה לוועדת איתור, היא מציעה את רענן לקדנציה נוספת. ברוח המחאה השוררת בארץ ארגנה הקבוצה בראשות  (אל"מ בדימוס) ישראל אריאלי (79), בתחילת השבוע, מחאה משלה מול המזכירות, בהשתתפות שמונה חברים. אירוע תקדימי בקיבוץ.

 

אריאלי: "הליך הבחירה של הגזבר שתוארו שונה למנהל כספים, נעשה מתוקף תקנון שביטל כליל את נוהל הרוטציה. רענן השתלט באופן מוחלט על הקיבוץ. אסף בר מתנהג כאילו הוא לוקח אחרית, אבל עושה זאת כדי להסיט את האש מרענן. זה הכל בכאלו. ההנהלה קבעה שתהיה ועדת איתור והחליטה שהיא תהיה הוועדה. אין בה נציג ציבור. אמרו כי מי שרוצה להיות נציג ציבור בוועדת האיתור, שיציע את עצמו. התנדבו אנשים ובמקום שהציבור יבחר, ההנהלה החליטה לעשות הגרלה מבין הנרשמים מבלי לפסול את חברי ההנהלה שהתמודדו גם כן. בפועל זכה בהגרלה חבר הנהלה שהוא כעת גם נציג הציבור  מה שמהווה ניגוד עניינים מוחלט. על הנוהל הדיקטטורי הזה היתה ההפגנה. מנהל משאבי אנוש (ממזרע), אמר לי שהוא מבין שזה לא תקין, אבל לא קיבלו את הערעור שלי. אנחנו קבוצה קטנה, אין לנו עוד חיילים. לדעתי זה מפחד. אנשים פוחדים פחד מוות. זאת הפעם הראשונה שיש הפגנה כזאת בקיבוץ".

 

פניתי למנהל הקהילה אסף בר בבקשת תגובה. הוא החליט שלא להגיב.


 

מוחים בגניגר. נציגי ציבור לא נבחרו ע"י הציבור (צילום: ישראל אריאלי)

   

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

התנהלות הנהלת גניגר מריח לא טוב

מתי קרני | 12/2/2024

מה אני מפספס ?  משהו לא תקין בגניגר, מדוע חברי הקיבוץ לא מתנהלים מול ההנהלה  בעלי מניות באירגון ציבורי?  במידה ולא מקבלים תשובות מניחות את הדעת יש שתי אופציות  לפנות ל- רשמת האגודות השיתופיות, שהוא הרגולטור ממשלתי של האגודות השיתופיות כולל של הקיבוצים, להגשת תלונה,  ובו זמנית לקחת עו"ד, לארגן רוב של החברים ולהגיש בקשה לשינוי ....במידה ואין שינוי מגישים תביעה מכיוון שכאגודה רשומה יש כללים סדורים להתנהלות מול בעלי המניות וההנהלה . 

להמשיך להיאבק

ליטו | 8/8/2023

המצב בגניגר, לפי מה שמתואר לא טוב. אין ספק. אותי לא מפתיע. אני שומע יותר ויותר מצבים דומים בקיבוצים אחרים. צריך לתמוך בחברים האלה שדורשים שקיפות, תום לב וכוונות טובות ולא שליטה מתמשכת של אותם "מנהלים" בכוח תוך ניצול ציני של סעיפים של תקנון הקיבוץ והתרחקות של חברי קיבוץ מהמרכז.

המצב הפוליטי העולמי ובישראל לא פוסח על הקיבוץ

זמי בן חורין | 1/8/2023

מה שהפך לנורמה בקיבוץ, הפרטות נוסח מרגרט תאצ'ר, Fake news, של טראמפ, חוק דרעי, הכל מגיע לקיבוץ, ביתר עוצמה. השאלה היא "אז למה לחיות בקיבוץ?". האמת, אם אתה צעיר, בלי זכויות וותק, מספר 250 בתור לדיור, אין לך מה לחפש. לך ליישוב קהילתי בגליל או בפורטוגל ותחייה (אולי) חיים מלאים ונורמאלים.

המפגינים בגיניגר

גונן כספין | 1/8/2023

מזה כשנתיים יושבים בגיניגר חברים ששמו להם למטרה, לזרוק את אסף רענן מתפקידו וכל האמצעים כשרים. כדברי אחד מהמפגינים, הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו ושכל אחד מהם יעשה חשבון נפש אמיתי.

דפים לוח אלקטרוני

נמצאו 0 תוצאות
הוספת דף
חסר רכיב