חסר רכיב

גם לירושלים מגיע שתהיה לה מפלצת | מושיק לין

14/04/2023


מצאתי את עצמי חוזר אל הטקסט החכם והמצחיק של מאיר שלו, על ״הילד חיים והמפלצת מירושלים״ והפעם מוסיף לו איורים עשירים בצבע. עונג צרוף!

מאז מותו של מאיר שלו נכתבו מילים רבות המבכות את לכתו של האיש היקר והמוכשר הזה. הרשו לי להוסיף עוד כמה מילים משלי. בעצם אני מבקש להחזיר אל מדף הספרים ספר שכתב מאיר שלו בשנת 1982 (לפני 41 שנה), ומאז נדחק אל שולי מדף הספרים העשיר שלו.

באותם ימים קיבלתי הצעה מהוצאת הקיבוץ המאוחד לאייר סיפור שכתב איש תקשורת מצליח בשם מאיר שלו. מיהרתי להשיב בחיוב, וכך הגיעה לידי סיפור הרפתקאות שתחילתו בילד ירושלמי מתוסכל שמתקנא במקומות שונים בעולם בהם חיות מפלצות, ומחליט שגם לירושלים מגיע שתהיה לה מפלצת משל עצמה. בלילה אחד מושלג, אחרי שיצר רגל ענקית מדיקט, הוא יוצא בהסתר אל הרחוב, ומטביע בשלג שורה של עקבות.

בבוקר שלמחרת, כשתושבים מגלים את העקבות המסתוריים, מתעוררת מהומה רבתי.

מכאן ואילך טווה מאיר שלו סיפור עסיסי, מצחיק ורב תהפוכות לאחר שד״ר צווילינמאכר, מומחה עולמי למפלצות, מודיע שאכן מדובר בזן נדיר של מפלצת.

לא אחשוף כאן את המשך הסיפור, רק אומר שעשרים שנה לאחר מכן, לאחר ש״הילד חיים והמפלצת מירושלים״ אזל מהחנויות וההוצאה לא מיהרה להדפיס מהדורה נוספת, פנה מאיר שלו אל ההוצאה וביקש להשיב לו את זכויות היוצרים. זו חששה לאבד את הקשר עם מאיר, שבינתיים הפך לסופר מוערך ומפורסם, והחליטה להדפיס מהדורה מעודכנת של הספר. כך מצאתי את עצמי חוזר אל הטקסט החכם והמצחיק של מאיר שלו, והפעם מוסיף לו איורים עשירים בצבע. עונג צרוף! למיטב ידיעתי ״הילד חיים והמפלצת מירושלים״ הוא ספר הילדים הראשון שכתב מאיר שלו.תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

דפים לוח אלקטרוני

נמצאו 0 תוצאות
הוספת דף
חסר רכיב