חסר רכיב

עד שהניצחון יגיע לא יישארו החטופים | גדי עמיחי

25/03/2024

 

יש האומרים שאנחנו נמשיך במלחמה עד לניצחון. ואני אומר שעד שהניצחון הזה יגיע לא יישארו חטופים! דברים במוצ"ש ב"מחאת העם" בחיפה

 

ערב טוב למחאת העם חיפה!

חברים יקרים, חודשים רבים צעדנו פה ונלחמנו על מה שהאמנו שיכולה להיות מדינה ישראל טובה יותר, והיום באתי אליכם לספר לכם על דודי עודד ליפשיץ.


דודי עודד ליפשיץ, נולד וגדל בחיפה. הוא התגייס לנחל המוצנח ונמנה עם הגרעין המייסד של קיבוץ ניר עוז שם הכיר את אשתו, יוכבד ליפשיץ ששוחררה ב-23 באוקטובר. יש להם 4 ילדים 11 נכדים ונינה אחת. הוא נלחם ב-4 מלחמות ושירת במילואים בהתנדבות גם בגיל 50, כי הוא מאמין בכל ליבו שישראל חייבת להילחם על בטחונה ובו בעת לתת תמיד יד לשלום עליו נלחם כל חייו.

 

בשבעה באוקטובר 2023 הספקנו לדבר איתם ב-8.32 בבוקר. ביתם בקיבוץ נמצא בחזית הקרובה לגבול, זאת בשל חוות הקקטוסים שהם מגדלים ומטפחים במשך 60 שנה. עודד סיפר על כך שהוא שומע פיצוצי רקטות, יריות מנשק קל ודיבורים בערבית בתוך הקיבוץ. הוא לא פחד והיה משוכנע שצה"ל תיכף יגיע ויסלק אותם. 10 דקות אח"כ הם כבר לא ענו. הם נחטפו, הוא ואשתו יוכבד מביתם לעזה בידי מחבלי חמאס והוחזקו בנפרד, ביתם הועלה באש ונחרב עד ליסוד. צה"ל לא הגיע עד 3:30 אחה"צ כאשר כל המחבלים והבוזזים כבר הסתלקו.

 

רבע מאוכלוסיית ניר עוז נרצחה או שנחטפה בטבח. ופתאום אנחנו מדינה בפוסט טראומה. אפילו היום אני מתקשה לפעמים להאמין שזה באמת קרה כאן במדינת ישראל שלנו שקמה כדי שכל יהודי בעולם יהיה בה מוגן. עודד בעיניי הוא מדור הנפילים, שתמיד היה שם כמו השמש הירח והכוכבים. לא היה נראה לי הגיוני בכלל שמשהו יכול לקרות לו.

 

אמא שלי שנמצאת כאן איתנו הערב, מקשיבה כל הזמן לאחיה החטוף מנגן בפסנתר בקטעים שהקליט במיוחד לה. הם, שמדברים כמעט כל יום מאז שהם ילדים, ממשיכים לדבר גם היום בחלומות. היא רואה אותו שם במנהרה בעזה, מחזיקה את ידו ואומרת לו: "תחזיק מעמד עודד, רק עוד קצת". ומי יודע אולי בדרך נס גם הוא חולם את אותו החלום.

***

סמדר אשתי מדמיינת אותו שם בעזה כשהוא מחזיק את אריאל וכפיר ביבס, מספר להם סיפור ומנגן להם מנגינה באורגן שמצא שם. ואולי היא אומרת, זו רק מחשבה יפה כדי להתמודד עם המציאות הבלתי נתפסת.

 

כשחזרתי לעבודה, אחרי תקופה מסויימת, שאלו אותי אם שיניתי את דעותי בעקבות מה שקרה. לא רק שלא שיניתי, אלא התחזקתי שאנחנו חייבים ביד אחת להילחם בטרור בנחישות וביד שניה להגיע להסדר מדיני. אסור לנו לאפשר לטרור לשלוט בנו.

 

עודד שימש בקיבוץ בתפקידים שונים, ביניהם מרכז משק, גזבר ויו"ר דירקטוריון ועבד שנים רבות כעיתונאי. ב-2019 פרסם ב"הארץ" מאמר שכאילו נכתב בימינו אנו, בו הוא מבקר קשות את נתניהו שבראיון ל-CNN ביקש להיזכר כמגן ישראל. עודד מציין אז ב-2019, כי בתקופת שלטונו הגיעה איראן עד לגבולנו הצפוני בגולן וחברה לחיזבאללה שרכש כמויות אדירות של טילים המסוגלים לזרוע הרס בכל ישראל. נתניהו, ממשיך וכותב עודד, הסכים לאפשר העברת כסף לטרוריסטים מחמאס ומציין שמי שלא הולך קדימה, הולך אחורה. קיפאון מדיני גרם לדעיכת הסיכוי להסדר מדיני ולכך שבכל סבבי הלחימה בעזה חזרנו לאותה נקודת מוצא. כשלעזתים אין מה להפסיד, אומר עודד, אנחנו מפסידים בגדול ומסכם את המאמר בכך שאנחנו זקוקים למנהיג אקטיבי, שפותר בעיות בטחוניות ואינו מנציח אותן ואת המלחמות נגדן .

 

עודד ליפשיץ!! כאן ממרכז חורב שבחיפה שבה נולדת וגדלת תשמע הערב זעקתך, שהאיש הזה, נתניהו, מגן ישראל הוא לא!

בשבעה באוקטובר הפקירה מדינת ישראל את הנגב המערבי ותושביו. 1200 ישראלים נרצחו וכ-250 אזרחים וחיילים בהם תינוקות ילדים נערות וקשישות נחטפו, ומאז עוד מאות חיילים נהרגו

.

***

חיילינו, חדורי הרוח ציונית נכנסו לעזה עם מטרה וחלום לשחרר חטופים וחלקם הקריבו את חייהם על כך. עוד ועוד משפחות נכנסו למעגל השכול והממשלה ממשיכה לגרור רגליים. ראש הממשלה הכושל בתולדות ישראל, לא שלח בפברואר נציגים לקהיר, לאחר מכן, יחד עם אריה דרעי, הוא מפסיק את המשא ומתן בשבת. ביד אחת הוא שולח משלחת לקטאר וביד השניה הוא כובל ידיהם ומסכל את ההסכם מטעמים פוליטיים!!

 

בנימין נתניהו!! קול דמי אחיך זועקים אליך מאדמות הנגב המערבי ועזה.

זועקים שתהיו ראויים, ואין בממשלה מי שמקשיב.

 

חברי למחאת העם חיפה, אני עומד לפניכם כאן היום כי ל-134 חטופים ובהם דודי עודד ליפשיץ בן ה-83 אין יותר זמן. הם חטופים כבר כמעט חצי שנה בידי החמאס. עוברים התעללות ורעב ומנותקים מכל עולמם, מי יודע כמה מהם חיים, וכמה מהם יחזרו לכאן שבורים. משפחות שלמות כמונו עוברות גיהנום. עד מתי?

 

יש האומרים שאנחנו נמשיך במלחמה עד לנצחון. ואני אומר שעד שהנצחון הזה יגיע לא יישארו חטופים!

 

אין נצחון בלי החזרת החטופים!

חייבים להחזיר את כל החטופים עכשיו!

את כולם עכשיו!מ"מחאת העם", חיפה. ב-7.10 המדינה הפקירה את הנגב (מעמוד FB)

 

גדי עמיחי הוא אחיינו של עודד ליפשיץ, חבר ניר עוז, החטוף בידי החמאסתגובות לדף זה
תגובה חדשה

מחזק את ידיכם

משה רוזן, קיבוץ ניר יצחק | 28/3/2024

משפחת ליפשיץ וקיבוץ ניר עוז

חברים יקרים,
אתם לא לבד במאבק למען  עודד.
יש רק ניצחון אחד במלחמה: שחרור כל החטופים.
זאת השעה, זה הרגע.

עודד ליפשיץ עתונאי אמיץ

ראובן שפירא | 27/3/2024

החטוף עודד ליפשיץ מניר עוז (שתקוותי שעודו בחיים ובמהרה יוחזר) הוא הטוב שבעיתונאי התנועה הקיבוצית, מבקר חד-עין ואמיץ שחשף רבים ממושחתיה ומשרתי-עצמם ואת מעשי נבזותם לאורך עשרות שנים. הוא לא היסס לחשוף אמיתות שליליות על מדיניות אגואיסטית של בכירים רבי-כוח ולא נרתע מלחציהם לגנוז מידע מביך; כשפתחת את "הדף הירוק" וראית כתבה של עודד ליפשיץ תמיד ידעת שיש בה גילויים מענייינים, רבים מהם על התנהלות מושחתת ו/או עלובה ו/או מטופשת של ראשי התנועה וארגונים בינקיבוציים. מאז פרש מהעיתונאות הקיבוצית זו איבדה הרבה מקולה הביקורתי ונעשתה לא פעם פחות מעניינת ופחות חושפנית על הדברים החשובים לחברי הקיבוצים כפרטים ולחיים התנועתיים. אם יוחזר מהשבי בחיים וודאי יהיו לו הרבה סיפורים רבי-ערך משם.   

דפים לוח אלקטרוני

נמצאו 0 תוצאות
הוספת דף
חסר רכיב