חסר רכיב

העבודה לאן? | מושיק גבעתי

04/03/2024

 

על מחוזות הקבוצים של העבודה ומרצ לחשוב על הקמת מסגרת פוליטית אחרת שתצרף אליה את מאות אלפי המוחים נגד הרפורמה המשפטית


מאז הקמת המדינה (1948) ועד המהפך הפוליטי (1977), מפא"י ההיסטורית ואחריה המערך היו המפלגות הדומיננטיות כשחזון מגילת העצמאות היה נר לרגליהן.

 

בשנים אלה הוקמו ישובים רבים – קיבוצים, מושבים ועיירות פיתוח  -  לאורך גבולות המדינה; ידענו שחורשים ומעבדים את קרקעות המדינה עד התלם האחרון, הצמוד לקו הגבול.

 

מנהיגי המפלגה, היו "מורמים מעם" ורוב הציבור הישראלי נתן בהם אמון.

 

כך עד 1977, השנה שבה התחולל מהפך והימין, בראשות מנחם בגין, כבש את השלטון.

 

מאותה שנה החלה שקיעתן של מפלגות השמאל. הצד הימני של המפה הפוליטית התחזק באמצעות חיבור עם המפלגות הדתיות והחרדיות, בעוד מפלגות השמאל – העבודה ומרצ - הולכות ומאבדות קולות. הצלחתן לכבוש את השלטון ב-1992 (רבין) וב-1999 (ברק) לא שינו מגמה זו.

 

כיום ניכרת אכזבה בקרב האזרחים מאופן ניהול המדינה. לאחר המאבק נגד ההפיכה המשטרית ונוכח המלחמה בה אנו מצויים היום, עלינו להיערך  לבחירות כמה שיותר מוקדם...

 

אנחנו חייבים להביא להחלפתו בנימין נתניהו בראשות הממשלה ולהקים ממשלת מרכז שמאל שתרחיק את התנועות המשיחיות שנכנסו לכנסת ולממשלה, רק כדי לאפשר לנתניהו לממש את תאוותו להישאר בשלטון.

 

על מחוזות הקבוצים של העבודה ומרצ לחשוב על הקמת מסגרת פוליטית אחרת שתיבנה על חורבות העבודה ומרצ ותצרף אליהן את מאות האלפים שיצאו להפגין נגד הרפורמה המשפטית. רק איחוד בין העבודה ומרצ והצטרפות של אנשי המחאה ומתנגדי ראש הממשלה הנוכחי, עשויים להציג לציבור מסגרת פוליטית בעלת כוח משיכה.

 

הבסיס הרעיוני למסגרת החדשה חייבת להיות מגילת העצמאות המבטיחה שוויון זכויות לכל אזרחי המדינה.

 

ביום 25/5/2024 יתקיימו פריימריז לראשות מפלגת העבודה. יאיר גולן (לשעבר סגן הרמטכ"ל וסגן שרת הכלכלה) הודיע על התמודדותו לראשות המפלגה וכבר נקבעו כבר העקרונות לחברים המעוניינים להתמודד.

 

אנני מעלה את השלכות המלחמה המתנהלת היום מאחר ואיש איננו יודע כיצד ומתי ואיך כאשר יותר ממאה אלף תושבים מפונים מבתיהם ללא מענה לגבי עתידם. להערכתי ב-2024 יתקיימו בחירות ו עלינו להתארגן ולעשות מעשה. ועידת העבודה. נחוצה מסגרת פוליטית חדשה (מקור: YOUTUBE)

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב