חסר רכיב

קלופס | מדור סטירי

04/04/2023

תחזיות לדרבי בפסח: מימונה – סדר קיבוצי 46:122
המכון לסקר הקיבוץ: גם בפסח השתא צפוי ניצחון למימונה בדרבי בינה לבין הסדר הקיבוצי. תחזית המכון היא: 46:122 לטובת המימונה עם סטיה אפשרית של 2%. 38. לפי הסקר 29 קיבוצים יקיימו השנה רק סדר שני קטן.
מטה התנועה בתגובה: ריבוי חגיגות המימונה בקיבוצים הוא תופעה מבורכת, המלמדת על אחדות בעם ותהליכי הסתגלות של הקיבוץ לסביבתו. זה מלמד גם על ההתקרבות בינינו לבין שכנינו; על איחוי השסעים והפסקת ההסתערויות על השער הצהוב. מטה התנועה אומר לקיבוצים: "בלי רתע, אכלו מופלטה"!


גם יצחק בן צבי (מימין) ודוד בן גוריון, הפתיעו כשבאו למימונה בקיבוץ (מתוך ויקימדיה)

שימחו נא, מימונה
שימחו במימונה, תשכחו הכל
סדר כבר אין מזמן, זה עולם האתמול
מֵאַיִן יָצַרְנוּ יֵשׁ,
ננפנף פה על האש,
תביא שיפוד קטן,
וענטוז מפה לשם
אחר כך תנוח.

עוּר, קיבוצניק התרגש,
אין מגל ואין חרמשּׁ,
מן הסדר יש לגמול,
תן לי מעמוּל גדול,
עוּרָה, עוּרָה, שְחוּר, שְחוּר, שְחוּר.

***

נען: מפאת ריבוי משתתפים, הקיבוץ שוקל להעביר את חגיגת ליל הסדר להיכל מנורה ביד אליהו. לאורחים ולחברים יוצמדו אזיקים אלקטרונים לצורך זיהוי ומניעת התפלחות של מפגינים מאיילון.

***

הושלם איחוד הטוסטוסים בין ההרחבות לקיבוצים
ערב חג הפסח הושלם איחוד הטוסטוסים של החברים בעוד 22 קיבוצים. חברים שהיו ביום הקובע בעלי טוסטוס בעצמאות חלקית יושוו חבר עם טוסטוס בבעלות מלאה. מעתה כולם יהיו שווים בפני הבונוס. נמסר כי אין עדיין תוכנית לאיחוד קלנועיות.

***

פרסום ראשון: נבחרת האפרוחים המשפיעים בתנועה
בלעדי: בכנס הנהגות הקיבוצים הבא, שיתקיים במלון הרודס באילת, תוצג בפעם הראשונה גם נבחרת האפרוחים המשפיעים של התנועה, שתופיע לצד נבחרת הצעירים, הנערים והפעוטים המשפיעים. דובר התנועה, חביב שלם: "זה יהיה שילוב דורות מרהיב של משפיעים. כמו כל מועדון יוקרתי בחו"ל שמגדל נבחרת משפיעים מגיל אפס, גם מטה התנועה החליט להקים נבחרת של אפרוחים משפיעים, כדי לזהות את הפוטנציאל הטמון בהם מגיל פעוט. בניגוד למשפיעים הצעירים שרובם עושים קריירה מחוץ לתנועה, האפרוחים המצטיינים מבטיחים לעשות הכל כדי להשפיע על התנועה מבפנים".


נבחרת האפרוחים לפני העלייה על הטיסה למלון באילת

***

סע וטייל בקיבוצי ישראל
כמדי חול המועד נפתח גם השנה את שערי הקיבוצים (למעט השער של ניר דוד) בפני רבבות בני ישראל. כל קיבוץ והאטרקציה שלו שנועדה לקושש שקלים ולרושש ישראלים שלא יכלו להימלט מהמדינה. נתחיל במבוא חמה שם ייערך הפנינג של חמות וכלות, שלא החליפו ביניהן מילה מאז ליל הסדר והכל בגלל שכל אחת חשבה שהגפילטע של רעותה תפל יותר. משם נרד לקיבוץ גדות ונצפה במבחר מסרטי גל גדות: וונדר וומן 1, 2, 3, 4, וכן הלאה עד 12, מי יודע (מתי זה ייגמר).
אחת החוויות המענגות תזומן למבקרים במוזיאון ע"ש אריק שרון ברמת הכובש. נלמד על מורשת האיש ונצביע בעד חיסול הטרור. נקנח בארוחת צוהריים עשירה במעדן מיכאל ונשתכשך עם כל עם ישראל באתר "שפיים ומתענים". בהמשך ימי החול והמועד נתארח בקיבוץ עין השופט בסמינר על רמת השופט ופרקליטת המדינה. לא נחמיץ גם את קיבוץ אין גדי (הפלסטינים סחבו בלילה) ואת שדה בוקר (נשאר רק הבוקר) ונדרים למצפה שלם רק משום שהוא נותר כמעט שלם, לאחר ביקורי המטיילים במקום. טיול נעים.

***

הורחבו החיפושים אחר משנה למזכ"ל, מחשש שהבית ביקום יקרוס
תחת הקריאה "בלי משנה למלך, המלך איננו מלך", הורחבו החיפושים אחר משנה למזכ"ל התנועה, תפקיד שאיננו מאויש כבר ארבעה חודשים ושחסרונו מאיים על שלמות הקיבוצים. לחיפושים גויסו ילדי חוץ, גששים, חברת "איתוראן" לאיתור מכוניות גנובות ורחפנים. עד כה החיפושים לא העלו תוצאות ושוקלים להרחיבם לשטחי הרשות הפלסטינית.***
תן שיוך


קרני עם-עד, עזרא דלומי

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

דפים לוח אלקטרוני

נמצאו 0 תוצאות
הוספת דף
חסר רכיב