חסר רכיב

יבוא מקביל, עכשיו אני מבינה | תמר בן יוסף

14/02/2024

 

ניסינו לדבר עם מישהו ב"דייסון", אין אפשרות. תשאירו הודעה, נחזור אליכם. השארנו הודעה ביום שלישי שעבר, הם טרם חזרו

 

לפני כשבועיים חלה תקלה בשואב האבק שלנו. שואב טוב, ויקר כמובן, מסוג דייסון. הוא התחיל לעבוד והפסיק, התחיל והפסיק. התקשרנו ליבואן: חברת ברוכים בירושלים. אמרו לנו לצלם את זה ואת ההוא, ולשלוח בסלולרי. לקח זמן, ובסוף איתרנו את הבעיה: הפילטר דורש החלפה. יופי, אמרנו, תביאו לנו פילטר. לא, ענו לנו, פילטר רק אצל היבואן: חברת דייסון בפתח תקווה.

 

התחלנו בבוקר, עד כאן הגענו לצוהריים. נכנסנו לאתר דייסון, האיש שלי מילא את כל ההוראות, וכשבא לשלם בכרטיס אשראי, האתר לא קיבל. פעם, פעמיים, שלוש, הבנו את המסר. ניסינו לדבר עם מישהו בדייסון, אין אפשרות. תשאירו הודעה, נחזור אליכם. השארנו הודעה ביום שלישי שעבר, הם עוד לא הספיקו לחזור.

 

ושתבינו, הפילטר כו-לו עולה שם באתר 70 שקל. התקשרנו שוב לברוכים, ואגב, במהלך השיחות הבהרתי להם שאני בת 80, והאיש לי מתקרב ל-85. אפשר לתת קצת יחס? כאן הם הפסיקו לענות, באמת, למה שהם יתנו שירות.

 

כתבתי למי שענה לנו ואמרתי, הייתי פרשנית ב'גלובס', אני אטפל בכם. האיש שלי כעס על הניג'וס, אך רק אז הוא קיבל תשובה: תיכנס לאינטרנט. זהו, שתי מילים, לא הבנו מה זה אומר. רק למחרת בבוקר, האיש שלי התעורר ונכנס לאינטרנט לחפש פילטר לשואב אבק דייסון. מיד קפצה לעיניו שורה של יבואנים והוא הזמין שני פילטרים ב-85 שקל (חייבים להזמין שניים). זה יגיע תוך שבוע, כתבו לו.

 

ובקצרה, זה הנס שקרה לנו עם היבוא המקביל. היבוא המקביל החל מתישהו בראשית שנות ה-2000. הוא  הוצג לציבור כתרופת פלא: בואו נקנה את המוצר לא אצל היבואן הרשמי, אלא אצל חברות אחרות מתחרות. החברות הראשיות הפסיקו לייבא את החלק הדרוש, לא כדאי להן. הן גם לא אומרות לך מילה, אם זה חלק קטן - לך תשבור את הראש. המציאות, כמובן הרבה  יותר מורכבת. אני מאד מקווה שהפילטר יגיע בזמן. אני ממש מתפללת שהוא יהיה תקין. בעלי כמובן יצטרך להחליף את הפילטר בעצמו. מזל שהוא פיסיקאי ניסיוני, הוא יודע איך.

 

אנשים צעירים קוראים את מה שכתוב כאן, ואמרים: מה היא מבלבלת את המוח. אבל העולם לא בנוי רק מצעירים. יש היום יותר ויותר אנשים בגילי ומעלה. אז אתם רוצים יבוא מקביל? נהדר, תשיתו על כל הסיפור רגולציה. לא ברור לי מדוע ליבואן הרשמי של המכשיר, אסור לספר ולהבהיר מה שקורה. חייבו את היבואנים לספר. דאגו שאפשר יהיה לקנות רק פילטר אחד. מי צריך שניים? לוקח שנים עד שפילטר מתקלקל. הקלו על ההליך של בדיקת מה שהתקלקל, בזבזנו על זה בוקר שלם.

 

וזה עוד לא הסוף. אני מחכה כעת לראות. אתמול בצהריים התקשרו מהיבואן המקביל. זה ייקח עוד שלושה עד חמישה ימים. סך הכל, לא בדיוק שבוע. ובסוף, תהרגו אותי, אני ממש לא מבינה מדוע היבואן של המכשיר לא מחויב לשרת אותי מהתחלה ועד הסוף.שואב אבק דייסון. כמה זמן צריך לחכות לפילטר

 

תמר בן יוסף היא בעלת הבלוג:  עידן השוק החופשי

 

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

תאירי את עיני

עינת | 21/2/2024

האד הומינם שלך פשוט מגוכך, כן יש לי תואר מאוניברסיטה, אבל זה פחות משנה, את לא מסוגלת להתעמת עם טענות לגופו של עניין.
האג'נדה שלך מאוד מיושנת, סטלין מתגעגע לאג'נדה הכושלת הזו.

סיימת בהצטיינות מבוא לכלכלה במכללה נידחת

תמר בן יוסף | 19/2/2024

ומה אם יש רק חנות חשמל אחת במקום שאני גרה. ומה אם הם לא מספרים לי את האמת. ויש עוד הרבה.

תתעדכני

עינת | 18/2/2024

כל אחד רוצה רגולציה כדי לפתור בעיה מסוימת, ובטווח הארוך כולנו מפסידים מחוסר תחרות.

העונש הכבד ביותר לעסק זה שלא תקני ממנו יותר, לכן תחרות ודה רגולציה הינם הפתרון.


לא מבינה מה את רוצה

תמר בן יוסף | 17/2/2024

בסך הכל תיארתי איך יבוא מקביל לא פותר את הבעיה. הכי מרגיז גם שבחנות לא אמרו לנו מילה שזה יבוא מקביל - לא הייתי קונה. עוד רגולציה? כן, רגולציה נבונה כמובן. במדינה קטנה אין ברירה.

לא ברור נושא הכתבה

עינת | 16/2/2024

ייבוא מקביל לא פותר את כל הבעיות, גם לא את בעיית הפילטר של השואב אבק שלך.
עוד רגולציה? כאילו עוד חסם לסחר חופשי שיתחרו עלייך ועל הציבור בנתינת שירות או מוצרים טובים?

אז לא עוד רגולציה!
חשוב שתהיה רגולציה מדויקת, לא כזו שתמנע ממתחרים של דייסון לבוא לשוק הישראלי הקטן ומלא כאב ראש עם חוקים הזויים.
עייני ערך מטבל עגבניות של קטשופ היינז  - שנועד כדי עקוף את התקן הרגולטורי של משרד הבריאות שקטשופ מותאם רק למפרט של אסם, ויש עוד אין סוף דוגמאות כאלה שמייקרים מוצרים ומונעים תחרות.

דמגוגיה, באמת אבל

דפים לוח אלקטרוני

נמצאו 0 תוצאות
הוספת דף
חסר רכיב