חסר רכיב

ראשי מחאת קפלן מנסים לקבוע מי יעמוד בראש התנועה הקיבוצית/ הודעה לעיתונות

13/02/2024


הודעה לעיתונות מטעם "בין חברים"–אתר אינטרנט קיבוצי עצמאי: ראשי מחאת קפלן מנסים לקבוע מי יעמוד בראש התנועה הקיבוצית

 

מובילי מחאת קפלן התגייסו בימים האחרונים באופן פומבי ונחוש למען בחירתה של הדס דניאלי-ילי ן(יגור) לראשות התנועה הקיבוצית. זוהי התרחשות חסרת תקדים והיא מעוררת את החשש שהמועמדת תהיה חייבת להם את מינויה.

 

ברקע הדברים נשמעו האשמות מצד ארגון "אחים לנשק", כי התנועה הקיבוצית לא נרתמה למחאה באופן מספק.

 

בשבוע האחרון, עם כניסתם לתמונה של פעילי המחאה, הפך הקמפיין שניהלה דניאלי-ילין לאגרסיבי באופן יוצא דופן. מספר מודעות שפורסמו מטעם המטה שלה האשימו את המועמד המתחרה ב"ביביזם", מיזוגניות ואופורטוניזם.

 

פעילי המחאה הקימו חמ"ל טכנולוגי שיסייע ביום הבחירות, לקדם את ההצבעה למען המועמדת שהם מריצים. בפנייה ששלחו לאנשיהם בקיבוצים, ביקשו פעילי החמ"ל שיעבירו אליהם לינקים וכתובות דיגיטליות של הקלפיות.

 

עורכי דין מטעמה של דניאלי-ילין שלחו מכתב התראה לראש ועדת הבחירות הקיבוצית, עו"ד יעקב דרומי (24.1.24,) ובו הביעו חשש מאי-סדרים, שינבעו מהשימוש בהצבעה דיגיטלית בחלק מהקהילות.

 

יש לציין כי גם המועמד השני, ליאור שמחה (נצר סרני), תמך באופן ברור במחאה והיה פעיל נגד ההפיכה המשטרית.

 

לפרטים: עזרא דלומי 052-3338004, יניב גולן 052-3907371   

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

טעות אומללה

אילן | 14/2/2024

אני הרגשתי כמו שאנחנו מרגישים כשפוטין מתערב בבחירות בישראל.

אין שום סיבה שגורם חיצוני יתערב בבחירות של התק"צ ועוד ינצל את הקשר עם החברימ/ות בזכות הרצון שלנו כן לפעול במחאה החברתית והצטרפות שלנו  לקבוצות התקשורת שלהן.
אני מניח שיהיו עכשיו רבים בתק"צ שעד עכשיו היו פעילים במחאה ועכשיו יהיו מסויגים מהמובילים שלא מבחינים בין עיקר וטפל ומוכנים לאבד הרבה מאד תומכים.

עצוב מאד 

תחושת גועל

דרומו | 13/2/2024

בלי שמות אבל מאכזב ברמות שאנשים שראינו בהם אלטרנטיבה אזרחית ואולי שלטונית, במעורבות שלנו כאזרחים ואזרחיות קיבוצניקיות וקיבוצניקים, התגלו במערומיהן/ם. שלא תעיזו יותר לפנות אלינו. עצוב, מאכזב ומכעיס

קיבוצניקים מחו גם מחו

חיה ליבנה | 13/2/2024

הביקורת על התנועה הקיבוצית שהיא לא הייתה כביכול די מעורבת במחאה היא גם שגויה וגם חצופה. מתוך בקושי 200000 תושבים בקיבוצים יכלו צאת למחאות בפועל בקושי חצי מתוכם. הציפיות מהקיבוצניקים עומדות ביחס הפוך למעמדם בחברה הישראלית. למי שמחו יש להוסיף אלפי בנים שעזבו אמנם את הקיבוצים שבהם נולדו אבל נותרו קיבוצניקים בנשמתם.

דפים לוח אלקטרוני

נמצאו 0 תוצאות
הוספת דף
חסר רכיב