חסר רכיב

מעטו של מפא"יניק: שכחנו מהי התקפה | אברהם כץ עוז

15/11/2023


 הגיע הזמן לחזור לתורת הלחימה של יצחק שדה, של הפלמ"ח ושל אצ"ל ולהפנים: ההגנה הטובה ביותר היא ההתקפה

 

נראה שממשלת ישראל טרם חזרה בה מן הקונספציה הביטחונית הקיימת בעשורים האחרונים לפיה איננו תוקפים, אלא ממתינים שיתקפונו. אנחנו משקיעים בהגנה במקום לעלות להתקפה. יש להבין, האויב לא מתכוון לחגוג את כישלונותינו מולו, אלא מתחמש ונערך למועד שבו יחליט לשוב ולתקוף את ישראל.

 

ידענו על הצפוי לקרות, האויבים גם אמרו הכל, אבל החלטנו לא להגיב. כך היה בדרום וכעת זהו המצב גם בצפון. שהרי ברור כי חיזבאללה מכין עצמו לכיבוש ישובים בגליל, מתאמן ונערך לכך, וגם מצהיר שזו כוונתו, כאשר איראן עוזרת במימון וביעוץ. אז למה מחכים? ליום טבח בגליל?!

זה הזמן. כיום ארה"ב והנשיא ביידן לצידנו, מי מבטיח שכך יהיה גם בעתיד?

 

לו נשאלתי, הייתי אומר שמחר בבוקר צריך להכות בעוצמה בחזבאללה ולפרוץ ללבנון. עדיף עכשיו מאשר בעוד שנה. 

***

המסר הלאומי מזה שני עשורים, ובעיקר בכל תקופתו של נתנהו כראש ממשלה, הוא "להגן על עצמנו" במקום לתקוף. הוצאנו מיליארדים על ממ"דים שהפכו ל"שיטת התגובה" הישראלית. את גדר הבטון בעזה, הפכנו לקו הגנה מקודש. כמו שלצרפתים היה קו מז'ינו מול צבא גרמניה.

 

הצרפתים שהמתינו בקו מז'ינו המהולל, גילו שהגרמנים עקפו את החומה הבצורה ולא עברו דרכה. אצלנו החמאס דילג מעליה.

הגיע הזמן לחזור לתורת הלחימה של יצחק שדה, של הפלמ"ח ושל אצ"ל ולהפנים: ההגנה הטובה ביותר היא ההתקפה.

 

יש לומר: התקשורת מגלה לנו את כל האמת: עד כה לא פגענו באף לא אחד ממנהיגי חמאס, גם  לא במפקדים בדרג חטיבתי. כל שחיסלנו הם כמה מפקדי גדודים מתוך 17 שיש להם. עדיין לא כבשנו אף מפקדה רצינית.

אני חושש שברגע הקריטי נתניהו יודיע שבלחצו של ביידן הוא יאפשר לפעילי חמאס וראשיהם הם להימלט. מבחינה זאת, הזמן הולך ומתקצר.

 

***

מי החליט שיש לפנות את יישובי הספר ומדוע? אין סיבה לפנות את כל האוכלוסייה של הישובים, גם לא  של ערי הפיתוח. הגברים, צעירים כוותיקים, הם אנשים ששירתו בצה"ל ויודעים לאחוז בנשק. את האימהות, הילדים והקשישים, אכן צריך לפנות. 

גברים חייבי מילואים ישרתו ביחידותיהם, כל יתר הגברים צריכים להיות בעלי יכולת להגן על בתיהם אם יותקפו.  בשביל זה הם שם. ימחק שדה (במרכז). לתקוף במקום להתבצר (מארכיון ההגנה)

 

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

דפים לוח אלקטרוני

נמצאו 0 תוצאות
הוספת דף
חסר רכיב