חסר רכיב

נראה שהאיראנים מקשיבים לי | אודי פלד

04/11/2023


 כפי שכתבתי כאן: "וככול שהחיזבאללה נשמעים לטהראן, סביר להניח שהפקודה האיראנית תהיה לעשות קצת "מחוות הזדהות" - אבל להימנע ממלחמה.."

 

החייל הדי אמיץ – אבל לא גיבור

אילן בּלוּשטיין (קיבוץ רמת-יוחנן)

הוא לא פרץ לחזית, ולא השׂתרך מאחור,

הוא לא היה פחדן, וגם לא גיבור.

רצה לחיות, לחלוֹם עוד חלוֹם,

והכי רצה – לחזור בשלום.

*

הוא הִסתער כי הִסתערו, ירה כי ירוּ,

נלחם כי נלחמוּ, דימם כי דיממוּ.

הוֹתיר בשדה את מי ש"הלכו",

ובכה עם כולם – כי בכו.

*

בסך הכּול הוא נלחם ושׂרד, 

אבל נוֹדה, מגיע גם לו,

לפחות – שיר  אחד.

 


ארץ ישראל היא קו השבר

ישראל היא קו השבר. לא רק השבר ה"סורי אפריקאי", אלא גם קו השבר בין מזרח ומערב. מכאן ומערבה חלה תורת ההיגיון המצווה: יש לך בעיה – תפתור אותה! אתה תתגלגל עם משכבך בלילות – אבל תפתור !!!

 

מכאן ומזרחה, חלה תורה אחרת: יש לך בעיה – תלמד לחיות אתה. כן, יש בעיות שעלינו דווקא ללמוד לחיות אתן.

 

הבעיה הגדולה ביותר של העם היהודי נובעת אולי מאותה קללה עתיקה: "עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב". אז נכון, במשך אלפי השנים שחלפו מאז למדנו להתחשב, למדנו שלהתריס בפני הגויים "mind your own business" – תתעסקו בעניינים שלכם (דבר השר עמיחי שיקלי לעם האמריקאי), זו אינה אולי האמירה הכי חכמה. אנחנו "קצת" זקוקים לגויים, בעתות שלום ו"אפילו" לעת מלחמה, או "תמרון" כפי שקוראים לזה היום. אבל !!! ה"לבדד" היה ויהיה אתנו כנראה לנצח – לפחות באופן יחסי, ועם הבעיה הזו אנחנו צריכים ללמוד לחיות... כן, בעיקר לחיות.


יכול להיות שמישהו בכ"ז קורא אותי ?

בגיליון של 9.10.2023 – יומיים אחריי – כתבתי כאן:

"... אם וככול שהחיזבאללה נשמעים לטהראן, סביר להניח שהפקודה האיראנית תהיה לעשות קצת "מחוות הזדהות" - אבל להימנע ממלחמה. מדוע?

 

כי איראן צריכה את האיום מצפון כאלמנט הרתעה מפני תקיפה ישראלית באיראן. היא הייתה מוכנה להקריב את החמאס על מנת לפוצץ את המו"מ עם סעודיה, אבל מלחמה היום בצפון – שברור שגם בה ישראל תנצח, תגרום להורדה לזמן רב של האיום ותאפשר לישראל/ארה"ב להתמקד ולבצע את התקיפה באיראן. במילים אחרות. הנמר בצפון הוא נמר – רק כול עוד הוא בגדר איום שלא מומש."

 

אתמול שמעתי את נאומו של נסראללה... אני מתרשם שהוא, או ליתר דיוק האיראנים, מקשיבים לי (בינתיים... ☹).חסן נסראללה. הבין את הנרמז לו ב"בין חברים" (מוויקיפדיה)

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

ניצחון?

יצחק שפאץ | 6/11/2023

שגם אותה ננצח? אתה רציני? אני מציע לכולם, לא רק לך, לא להשתמש במילה "ניצחון". להשאיר את המילה הזאת לתחום הספורט. המילה ההפוכה-הפסד- דווקא מתאימה.

דפים לוח אלקטרוני

נמצאו 0 תוצאות
הוספת דף
חסר רכיב