חסר רכיב

הבועה של ביבי | קרני עם עד

30/08/2023


 

במציאות שנכפתה עליו, מתנהל ראש הממשלה נתניהו בניגוד לעמדותיו ומשנתו הפוליטית. מתוך ייצר הישרדות שאינו ניתן לכיבוש

 

בנימין נתניהו מבקש להיזכר כאבי האומה -ממשיך דרכם של  דוד המלך, הרצל, בגין, דוד בן גוריון. לדאבונו כי רב יונצח בתולדות ישראל המתחדשת כמי שגרם ל'כאבי אומה' ,ולפילוג בעם שכמותו לא נראה מאז חורבן הבית. ה'גאון' מרחביה (כך לפחות נהגו מעריציו לכנותו) לא אימץ את פנייתו הנואשת של המלך דוד לאלוקיו: "שמור עליי מאוהביי ומשונאי אשמר בעצמי" ותחת זאת העדיף לקרב אליו את החנפים, המקלסים והצבועים שביקשו לבנות את עצמם דרכו ולכן העתירו (ועדיין מעתירים) עליו שלל דברי חנופה וליקוקים.

 

כך מצא עצמו מוקף בגורמים משיחיים, קיצוניים, עבריינים ודורשי רע שיצרו עבורו בועה מגוננת מפני רעשי הרקע מקפלן, בלפור, כרכור, ומאות מוקדי מחאה נוספים ובודדוהו במרחב סטרילי שנועד להחליש את עוצמת ההתנגדות להתנהלות ממשלתו מצד לוחמים במיל. פרקליטים, כלכלנים, אנשי היי טק, תומכי ימין ושמאל ומגזרים רבים בחברה. כמו שכתב נחום ברנע במוסף השבת של ידיעות ביכר ראש הממשלה לאמץ "עובדות אלטרנטיביות" כפי שתיארה אותן קליאן קונוויי (מנהלת הקמפיין של טראמפ), ולא לשעות  לאזהרות של ראשי הצבא ואנשי כלכלה בכירים. ביבי נמצא בבועה ואין מי שידקור ויוציא ממנה את האויר כדי שהנ"ל יתעשת ויתעמת לשם שינוי עם המציאות המדממת.

 

במציאות שנכפתה עליו לאחר היוודע תוצאות הבחירות, במחיצת שרים שהוא נענה לגחמותיהם מחשש שיפרקו את הקואליציה השברירית, מתנהל ראש הממשלה בניגוד לעמדותיו ומשנתו הפוליטית מתוך ייצר הישרדות שאינו ניתן לכיבוש ורצון עז להינצל מאימת הכלא. הבועה המשפחתית אוסרת עליו לומר את שעל ליבו 'איני יכול עוד' (כדברי מנחם בגין בשעתו) וגם הקוצב  שהושתל בליבו לאחר "התייבשות בכנרת בלי מים וכובע" לא נרמז בראשו ככזה שעלול או עשוי לקצוב את זמן הקדנציה. נתניהו חי במציאות רבודה ווירטואלית, עם בינה מלאכותית שמתרחקת מהשכל הישר, וסופו שיוותר כמנהיג  ללא עם ועם רוטמנים, לווינים, בן גבירים ודיסטלים שלא תצליח להסביר ולתעמל כיצד כל זה קרה לאבי האומה.

 


סמוטריץ', נתניהו, בן גביר. ביבי יישאר מנהיג ללא עם (התמונה מפייסבוק)

 

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

גברי ברגיל לראשות "העבודה".

יניב בן חנן | 30/8/2023

גברי ברגיל, הוא האיש המתאים להיות יושב הראש הבא של מפלגת העבודה.

הכל היה צפוי

דודו פלמה | 30/8/2023

אתה עושה הנחה לא מוצדקת לנתניהו. לא מסכים שהמצב נכפה על נתניהו. נתניהו מעצב את המציאות הישראלית הכיאוטית כבר שנים הרבה.

יוסי ורטר כתב לפני שלוש שנים:
לפני כשנה פרש מתפקידו יואב הורוביץ, ראש הסגל בלשכת רה"מ. אחרי פרישתו ניהל שיחות נפש עם כמה אנשים. הורוביץ, איש שקול ורגוע בדרך כלל, נשמע נסער וחרד. משפט אחד שאמר נחרת בזיכרון:
"הנזק שנתניהו מתכנן לגרום למדינה, לדמוקרטיה, למערכת המשפטית ולכל מה שנבנה כאן ב–70 שנה על מנת להימלט ממשפטו, הוא חמור ונורא יותר מכל מה שהייתה גורמת לנו המלחמה הקשה ביותר. יידרשו עשרות שנים לתקנו". 

ובכן כפי שמעיד מבפנים על נתניהו יואב הורוביץ, שהיה ראש הסגל של נתניהו וגם שירת איתו ביחידה, ביבי מתכנן כבר הרבה זמן לגרום למדינה נזק כזה שיידרשו עשרות שנים לתקנו. וכנראה שהוא צודק עד מאוד.

אכן!!!!

אביה זמרן | 30/8/2023

אכן!!!!

דפים לוח אלקטרוני

נמצאו 0 תוצאות
הוספת דף
חסר רכיב