חסר רכיב

שבחי ליאור שמחה | גידי סבאג (מרכז הרפת של נחל עוז)

05/02/2024

 

ללא הסיוע והיוזמה של ליאור לא היינו, רפתני העוטף, מתאוששים כל כך מהר מחורבן השבת השחורה ומחזירים, בעזרת המתנדבים שגייס, את הרפתות לפעולה

 

הכרתי לראשונה את ליאור שמחה לפני ארבע שנים, עם תחילת עבודתו בהתאחדות מגדלי בקר.

 

כבר במפגשים הראשונים נחשפתי לחבר שהוא כולו איש של אנשים. החיבור בינינו היה מידי. ליאור שם את החברות לפני הכל.

 

ענף החלב כידוע נמצא כבר שנים רבות על הכוונת של מוסדות המדינה - פתיחה לייבוא מסיבי של מוצרי חלב ופריצת מסגרת המכסות - שיובילו לפגיעה ברווחיות ענף הרפת.

 

בהנהגתו של ליאור, שהתמיד בעמידה על עקרונות וגם הביע היכן שאפשר נכונות לפשרות, הצלחנו לשמור על מסגרת המכסות ורווחיות הענף. אין לי ספק שזכינו בכך בזכות פעולתו השקטה והנחושה. בלעדיה, היינו נמצאים במצב רע. בעשייתו, ליאור העביר את המסר בדבר חשיבותה של החקלאות הישראלית.

 

לאחר השבת השחורה נוצר כאוס בכל תחומיי חיינו; הרפתות חוו נזקים גדולים. מצד שני, לא ניתן היה להזניח את בעליי החיים. ליאור התעשת מהר מכולם ולמעשה חזר להניע את גלגלי הענף.

 

הוא יצר קשר מידי איתי ועם חבריי הרפתנים בעוטף, הבין מה מקומו של כל אחד, מה מצבה של כל רפת ויזם גיוס מתנדבים לטובת רפתות העוטף. לכל רפת זרמו מתנדבים, שנתנו מענה לבעיות המיידיות וגם לטוח הארוך יותר.

 

ליאור הגיע למשמר העמק, מקום פינויים של חברי נחל עוז - כאשר הבין שיש לנו קושי לתפעל את הרפת - והציע לי לנהלה מרחוק בעוד הוא ידאג לגייס אליה רפתנים.

ליאור הוכיח כושר מנהיגות ויכולת לגייס רבים וטובים, ואנחנו נחשפנו לארץ ישראל היפה. אני רוצה להודות לו באופן אישי על כך. 

 

האמירה שלו אלי הייתה: "קח את הזמן, תתארגן עם המשפחה, אני אדאג ליתר."

ואכן כך היה: המהלך של ליאור העניק לי שקט נפשי, אפשר לי פסק זמן שהייתי זקוק לו ואת היכולת לחזור, כעבור כמה שבועות, במלוא הכוח כדי להצעיד את הענף קדימה ולהחזירו לתפארתו.

 

אין לי ספק: ללא הסיוע והיוזמה של ליאור לא הייתי מתאושש כל כך מהר.

 


גידי סבאג: ליאור חשף אותנו לארץ ישראל היפה (מקור: icba.org.il)

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

דפים לוח אלקטרוני

נמצאו 0 תוצאות
הוספת דף
חסר רכיב