חסר רכיב

הג'ודוקא מכברי חולמת על מדליה אולימפית | קרני עם עד

14/05/2023

היא אלופת ישראל עד גיל 18, היא ניצחה ג'ודוקות מבוגרות ממנה וחולמת על מדליה אולימפית. יובי גבזו מכברי, רוצה להיות הדבר הבא בג'ודו הישראלי

 

בשבוע שעבר התקיימה בדוחא בירת קטר אליפות העולם בג'ודו,  מי שצפתה מביתה שבקיבוץ כברי בתחרויות, והתגאתה בענבר לניר חברתה למזרון האימונים שזכתה במדלית זהב במקצה עד 78 ק"ג ובפיטר פלצ'יק שקיבל את הארד המכובד , היא יובי (יובל) גבזו בת ה-17 וחצי - אחת התקוות הגדולות של ישראל בענף, שזימן לנו בעבר מדליות אולימפיות וגביעי עולם. גבזו (דקל מצד האם שלומית והסבתא האמנית דרורה דקל - ק.ע.) זכתה באליפות ישראל עד גיל 18, ובמקום השלישי המכובד באליפות עד גיל 21, כשהתמודדה מול יריבות מבוגרות ממנה בכמה שנים. היא משתייכת לאגודת מכבי חיפה ומתאמנת מדי יום במועדון על הכרמל - מה שמצריך ממנה סדר יום קשה ותובעני, כמעט כמו תחרות ג'ודו.

 

בבוקר לומדת יובי בבית הספר מנור כברי, ובצוהריים כבר נוסעת לאימון. את יום שלישי היא מקדישה במלואו לאימונים במכון וינגייט ואת יום שישי, החופשי מלימודים, לאימונים בחיפה. היא חולמת להמשיך ולהתחרות בארץ ובעולם, גם במעמד של חיילת ספורטאית מצטיינת, על מנת להגשים את החלום הגדול מכולם: השתתפות באולימפיאדת לוס אנג'לס. 2028. במכבי חיפה מצפים ממנה לגדולות "עד לעמידה על הפודיום עם מדליה".

יובי עצמה אומרת: "אם בגיל 17 עמדתי על הפודיום באליפות ישראל עד גיל 21, אז הכל אפשרי".

 

האם צברת הישגים גם מחוץ לגבולות ישראל?

"בשנה שעברה התחריתי בקרואטיה ובפולין, אבל לא הגעתי לממש להישגים. הניסיון חשוב ואני בדרך ארוכה שרק מתחילה עכשיו."

 

למה דווקא ג'ודו?

"אחי הגדול התאמן בג'ודו עד שהפסיק. בגיל קטן ניסיתי טניס אבל זה פחות התאים לי. התחלתי להתאמן בנהריה אבל מועדון מכבי חיפה יותר מקצועי ונותן תמיכה גדולה יותר. בשלב מסוים שקלתי לעבור לפנימייה לספורט בווינגיט, בגלל עומס הנסיעות היומיות לחיפה, אבל בסוף נשארתי בחיפה. בזכות הרמה שגם שם היא גבוהה ובזכות המאמנת.  ההורים תומכים מאוד ומסיעים מעת לעת לאימונים".

 

נשאר לך זמן פנוי לעיסוקים אחרים?

"לא ממש. הלימודים והג'ודו לא תופסים את כל סדר היום, אבל זה מה שאני אוהבת. אני עובדת מאוד קשה כדי לממש את חלום המדליה האולימפית".

 

יובי גבזו. החלום לעמוד על הפודיום. (התמונה מאלבום משפחתי)


תגובות לדף זה
תגובה חדשה

בהצלחה יובל

רינה | 29/5/2023

המון הצלחה יובל ,תמשיכי להשקיע ולהגיע להישגים


דפים לוח אלקטרוני

נמצאו 0 תוצאות
הוספת דף
חסר רכיב